Leuze

Головна Інформація Новини Щілинні датчики Leuze для етикетувальних машин, що використовуються в пакувальній промисловості

Щілинні датчики Leuze для етикетувальних машин, що використовуються в пакувальній промисловості

14.02.2021

Пакувальна промисловість використовує етикетки різних форматів, розмірів, матеріалів та фактур, які наклеюються на продукцію та упаковку за допомогою етикетувальних машин. Точність розміщення етикеток дуже важлива в цьому процесі, враховуючи високу швидкість транспортера. Для досягнення високої точності їх розміщення важливо, щоб етикетки були чітко виявлені. Для цього й потрібні щілинні датчики. Щілинні датчики об’єднують передавач і приймач в одному пристрої і, отже, мають високу експлуатаційну надійність. Вони характеризуються простим монтажем без необхідності вирівнювання, а також високою чутливістю.

Перший у світі щілинний датчик 2 в 1: Leuze GSX14E

Щілинний датчик GSX – це перший у світі датчик у своєму роді, який поєднує два методи вимірювання в одному корпусі: ультразвуковий та оптичний. Він має переваги обох принципів і може використовуватися для різних пакувальних задач. Він надійно, швидко та точно виявляє широкий спектр етикеток, незалежно від їх матеріалу та характеристик поверхні. Навіть етикетки з неоднорідного кавітованого матеріалу BOPP легко піддаються виявленню для цього датчика. Таким чином, датчик GSX14E дозволяє уніфікувати пакувальне обладнання. Там, де раніше потрібно було застосовувати декілька етикетувальних машин з різними типами датчиків, тепер достатньо одного.

 • Універсальне використання для виявлення всіх видів етикеток.
 • Користувач економить не тільки простір, але й додатковий час та витрати на обладнання.
 • Ідеально підходить для маркувальних машин, які експлуатуються зі змінними типами етикеток.

Переваги:

 • Безпомилкове виявлення етикеток в широкому діапазоні матеріалів і фактур забезпечує високу пропускну здатність машини та запобігає простою обладнання.
 • При заміні рулонів етикеток не потрібно переналаштовувати датчик. Коротший час введення в експлуатацію призводить до збільшення обсягів виробництва.
 • Швидке та просте налаштування датчика на матеріал етикетки та підкладки за допомогою кнопки навчання.
 • Надійна робота навіть у разі забруднення чи зміни етикетки/підкладки завдяки автоматичному переналаштуванню порогу спрацювання.
 • Наявність інтерфейсу IO-Link для легкої інтеграції додаткових функцій в керування машиною, наприклад, швидкий перехід на новий тип етикеток при зміні рулону за допомогою збережених рецептів параметрів, дистанційне налаштування датчика, або блокування фізичних кнопок на корпусі.

Вибір типу щілинних датчиків Leuze

Детекція непрозорих етикеток на різних типах підкладок

Найпростіші серії щілинних датчиків GS61 та GS63B з оптичним принципом роботи виявляють усі непрозорі етикетки - навіть ті, що мають неправильні контури. Ці датчики легко налаштовуються за допомогою вбудованого багатообертового потенціометра або кнопки навчання. Компактні габаритні розміри дозволяють встановлювати їх безпосередньо біля точки розмотування рулону чи інших важкодоступних місцях.

Детекція прозорих або напівпрозорих етикеток на різних типах підкладок

Ультразвукові щілинні датчики серій GSU12, GSU14E та IGSU14E можуть виявляти всі типи етикеток. Це означає, що машини можуть бути оснащені лише одним щілинним датчиком, незалежно від застосування. Щілинний датчик GSX14E, який поєднує ультразвукову та оптичну системи в одному корпусі, може безпомилково виявляти етикетки, виготовлені з неоднорідного кавітованого матеріалу BOPP.

Детекція місць з’єднань

Модель щілинного датчика IGSU14E окрім зазначених вище функцій, може застосовуватись для виявлення місць з’єднань на папері, плівці або пластикових полотнах. Має вбудований світлодіод сигналізації про виявлення місця спайки та помилки навчання датчика.

       
Етикетка Непрозора Прозора Металізована Багатошарова (буклетна) Кавітована BOPP
Підкладка          
gs63b_gs61 GS63B, GS61 Оптичний Непрозора  
Прозора  
gsu12_igsu14e GSU12, (I)GSU14E
NEW
Ультразвуковий Непрозора  
Прозора  
gsx14e GSX14E
NEW
Ультразвуковий
+ оптичний
Непрозора
Прозора

Ключові характеристики щілинного датчика GSX14E

IO-Link: просте конфігурування + завантаження рецептів параметрів

Часто за допомогою однієї етикетувальної машини необхідно наклеювати на продукцію різні типи етикеток, які виготовлені з широкого спектру матеріалів. Щоб уникнути витрати додаткового часу на переналаштування щілинного датчика на новий тип при зміні рулону, за допомогою IO-Link його можна підключити до PLC, промислового комп’ютера чи графічної панелі і просто завантажити відповідні цьому типу етикетки значення параметрів, збережені там у вигляді рецептів.

 • Легка зміна формату на інший тип етикетки шляхом завантаження відповідного набору параметрів у щілинний датчик.
 • Не потребує часу налаштування датчика при зміні матеріалу.
 • Використання HMI-панелі для параметризації.

Функція easyTeach

Проста параметризація за допомогою двох кнопок та функції easyTeach, яка дозволяє здійснювати автоматичне підлаштування чутливості датчика в процесі його роботи.

 • Датчик самостійно підлаштовується для виявлення етикетки при незначних варіаціях характеристик її матеріалу, тим самим зменшуючи час простою обладнання.
 • Значно вища функціональна надійність завдяки оптимізації порогового значення комутації.