Leuze

Головна Інформація Новини Автоматизація складського господарства на прикладі нового логістичного центру Leuze

Автоматизація складського господарства на прикладі нового логістичного центру Leuze

16.07.2021

У зв’язку зі збільшенням на глобальному ринку попиту на продукцію Leuze, гостро постало питання у розширенні логістичної спроможності компанії. Для вирішення цього завдання у 2020 році було прийнято рішення про будівництво неподалік штаб-квартири Leuze нового надсучасного міжнародного логістичного центру. І всього через 12 місяців будівлю було здано в експлуатацію і вона почала розподіляти товари по усьому світу.

Побудований логістичний центр одночасно зі своєю прямою функцією виконує роль «шоуруму» для демонстрації рішень Leuze в автоматизації складського господарства. Функціонально центр розділено на три зони: приймання-відвантаження товару на піддонах, багаторівневі стелажі зберігання продукції, конвеєрна лінія розподілення і пакування.

Після запуску в роботу автоматизована система сумарно включає 1087 різноманітних датчиків Leuze. Основу системи складають наступні моделі:

  • захисні світлові бар’єри MLC 500 -> контроль периметру роботи роботів-маніпуляторів при перевантаженні коробок з піддонів;
  • лазерні сканери безпеки RSL 400 -> контроль траєкторії руху самохідної транспортної техніки;
  • оптичні лазерні вимірювальні системи AMS 300i -> позиціонування самохідної транспортної техніки відносно стелажу;
  • стаціонарні сканери штрих-коду BCL 8-600 -> ідентифікація та внесення в ERP-систему продукції;
  • переносні сканери штрих-коду IT 1xxx -> ідентифікація та внесення в ERP-систему продукції;
  • рефлекторні/дифузійні/наскрізні оптичні датчики Серії 2-110 -> детекція продукції та її маршрутизування на шляху до потрібної комірки;
  • оптичні вимірювальні датчики ODS 8-110 -> точне розміщення контейнерів-човників відповідно до заданої комірки.

Склад продукції розраховано на 40000 комірок для зберігання. Із зони зберігання в зону пакування товар доставляється за допомогою 10 контейнерів-човників, які можуть переміщуватись по 38-рівневим стелажам.

Реалізована автоматизована система складського господарства дозволяє оператору у будь-який момент часу знати точне знаходження тієї чи іншої продукції на стелажах у комірках. Після надходження заявки з ERP-системи про необхідність відвантаження товару, оператор перевіряє її на коректність і запускає в дію. Контейнер-човник по заданому маршруту з потрібною моделлю датчика в повністю автоматичному режимі доставляє її зі стелажу в зону пакування. Один за одним сюди доставляються потрібні контейнери. Оператор збирає заявку і віддає на пакування і відвантаження. На цьому роль людини закінчується. Доступ персоналу в зону зберігання товару заборонений.

 
 

Завдяки запровадженій системі весь логістичний центр площею 4000 м2 обслуговується всього 11 людьми: 3 вантажника-карщика, 2 приймальника товару, 2 оператора-комплектувальника, 2 електромонтажника чергового персоналу, 1 менеджер замовлень та 1 керівник центру. Щоденно звідси відвантажуються товари в Євросоюз та в 25 країн по усьому світу.